Попитом на автомобільному ринку почали користуватися автомобілі з турбодвигунами. Багатьох цікавить такий вид транспорту, але не всі знають, як працює на бензиновому двигуні турбіна.
Отже, якщо по простому, то турбіна дозволяє збільшувати потужність невеликого за об’ємами мотора. Проте разом із цим паралельно збільшуються витрати й пального.
Ефективність й термін дії силового агрегату залежить від методів експлуатації.
Основне завдання турбіни при турбонаддуві – нагнітання у циліндри повітря. А це робиться завдяки компресору. Під час роботи паливо і повітря насичуються киснем, що підвищує коефіцієнт корисної дії і поліпшує згоряння палива. Як результат – двигун починає краще при звичних обертах.
Звичайний двигун починає роботу з руху поршня, який забезпечує постачання в камеру згоряння паливно-повітряної суміші. Після цього горюча суміш стискається, а іскра, вироблена свічками, провокує запал суміші. Після цього поршень йде вгору та виводить вихлопні гази.
Аби мотор працював ефективніше, потрібно або збільшити об’єм двигуна, або обладнати автівку турбонаддувом чи підвищити кількість обертів колінчастим валом.
Проте є свої мінуси: від об’єму двигуна залежить кількість витраченого пального, а збільшити оберти через технічні причини можливо не завжди.
Вихід – турбонаддув. Він стискає повітря і направляє його в циліндр. Це збільшує потужність силового агрегата.
Турбіна, встановлена на бензиновий двигун, збільшує потужність автомобіля майже на 30%.
При запуску бензинового двигуна у турбіну надходять гази. Вони запускають ротор, який приводить у дію колесо компресора, захоплюючи повітря з циліндрів. Майже на 80% компресор збільшує тиск повітря.
Аби турбіна працювала довго та якісно, потрібно її правильно використовувати. Бездоганна робота турбокомпресора залежить від якості моторного мастила. Тому заощаджувати в такому випадку не варто. НЕ забувайте вчасно міняти мастило, аби не зіпсувати передчасно механізм.
Якщо ви наважилися на встановлення турбіни у ваш автомобіль, то перед тим, як залити якісне мастило, необхідно ретельно очистити паливну систему, бо змішувати різні види масла не можна.
Знизити термін експлуатації турбіни може й різке вимикання двигуна. Тому після тривалої поїздки потрібно дати двигуну трішки остудитися та попрацювати під час зупинки. Лише після цього глушити.
Пам’ятайте, що турбомотор збільшує потужність транспорту на 30% і споживатиме менше пального. Він працює тихіше і дозволяє оптимізувати й інші параметри двигуна.
Що ж стосується мінусів – то вам доведеться віддавати більше за якісні мастила та бензин. Ремонтується таке авто спеціальним обладнанням і лише знавцями цієї справи.
Встановлювати чи ні турбіну – залежить від вас. Якщо ж ви наважилися підсилити свій автомобіль, тоді звертайтеся до фахівців компанії ТурбоВест. Тут порадять, встановлять якісне обладнання та забезпечать його обслуговування на найвищому рівні.